За 10 днів до виборів Європарламенту в Польщі рейтинг владної партії “Право і Справедливість” (PiS) різко знизився. На перше місце в соцопитуваннях вийшла ліберальна коаліція “Громадянська платформа – Європейська коаліція” (PO-KE).

Про це свідчать результати опитування Інституту досліджень публічних справ, проведеного 14-16 травня, інформує Newsweek.pl.

Як зазначається, за PiS зараз готові проголосувати 33% виборців, що на 6% менше, ніж тиждень тому. А коаліцію PO-KE мають намір підтримати 43,6% опитаних.

П’ятивідсотковий виборчий бар’єр можуть подолати партія лівого спрямування “Весна” (9%), а також радикальна антиєвропейська Конфедерація (6,9%).

Узяти участь у виборах, які відбудуться 26 травня, планують близько 50% респондентів.

Читайте також: Сейм Польщі посилив покарання за сексуальні злочини проти дітей

Як зауважує видання, різке зниження рейтингу PiS може бути пов’язано зі скандалом довкола педофілії в католицькій церкві Польщі, який спалахнув після виходу в інтернеті документального фільму “Тільки не кажи нікому”.

У стрічці йдеться про кілька випадків сексуального знущання священиків з неповнолітніх, що траплялися в минулому. Жертви священиків-педофілів розповідають, що вони пережили в дитинстві, і вже тепер зустрічаються зі своїми кривдниками.

Як відомо, PiS активно підтримує традиційні сімейні цінності та виступає за активну роль церкви в повсякденному житті Польщі.